Zapraszamy na weekendowe katechezy przedmałżeńskie z ks. Adamem Pawłowskim
„POWOŁANI DO MIŁOSCI" w 2023r. !!!

Co wyróżnia nasze katechezy ?

weekendowa formuła spotkań

jeden piątek po południu i jedna sobota od rana

forma warsztatowa

na każdych zajęciach zdobywamy umiejętności dzięki ćwiczeniom, które wykonujemy w parach oraz w grupach

kameralna grupa

od 8 do 15 par

Oprócz treści realizowanych na wszystkich kursach przedmałżeńskich uczestnicy naszych warsztatów korzystają z :

 • badania osobowości MBTI stosowanego w doradztwie małżeńskim w USA oraz Anglii, w trakcie którego poznajemy te obszary, w których jesteśmy podobni do siebie oraz te , w których się różnimy ( np. sposób odpoczynku, organizacja czasu itd.) Uczymy się jak budować relacje pomimo tych różnic – np. jak może się lepiej dogadywać Administrator z Wizjonerem. Dobrze jest poznać w czym jesteśmy podobni – np. styl odpoczywania, a w czym się różnimy – np. styl podejmowania decyzji, aby w porę zapobiegać trudnym sytuacjom w związku.
 • kwestionariusz Języki Miłości, dzięki któremu poznajemy swój indywidualny język miłości, którym najchętniej zwracamy się do partnera. Znając język partnera możemy okazywać mu miłość, w sposób, który najbardziej ceni.
 • nauczymy się rozmawiać „językiem serca”, który dociera do uczuć i potrzeb każdego z nas, dowiemy się jak rozpoznawać swoje własne potrzeby oraz potrzeby partnera w oparciu o komunikacje NVC
 • nauczymy się jak „słuchać się nawzajem”, formułować trudne komunikaty w sytuacji kryzysu w oparciu o 4 kroki oraz jak wykorzystać konflikt do budowy trwałego związku
 • porozmawiamy o tym czym jest wolność i jak możemy zaspokoić Waszą potrzebę wolności w związku

Opinia jednej z par uczestniczących w naszym kursie

Szukaliśmy kursu, który przygotowałby nas do zawarcia związku małżeńskiego, nie chcieliśmy tylko chodzić na kurs, ale przygotować się do małżeństwa. Chcieliśmy wynieść jak najwięcej praktycznej wiedzy, aby móc sobie poradzić w różnych sytuacjach w małżeństwie. Z jednej strony jak budować związek, a z drugiej jak przeciwdziałać kryzysom. A praktyczną wiedzę zawsze najlepiej zdobywa się na warsztatach. Kurs Powołani do Miłości był prowadzony w formie warsztatów, gdzie ćwiczyliśmy w małych grupkach umiejętności przydatne w rozmowie i rozwiązywaniu trudnych sytuacji.
W trakcie czterech dni warsztatowych poznaliśmy siebie nawzajem lepiej, a także poznaliśmy inne pary. Dowiedzieliśmy się jakie mamy osobowości – w czym jesteśmy podobni, a gdzie mogą powstawać problemy w naszej komunikacji. Poznaliśmy swoje indywidualne Języki Miłości. Dzieliliśmy się z innymi parami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Było to możliwe ponieważ nasza grupa składała się tylko z sześciu par. A osoby prowadzące wspierały nas i zachęcały do uczenia się jak komunikować i mówić o swoich potrzebach w związku.
Polecamy gorąco Kurs Powołani do Miłości. Spędzicie dobrze i miło czas w małej grupie. A przede wszystkim przygotujecie się lepiej do budowania waszego małżeństwa
Sonia i Mateusz
Uczestnicy Kursu

Relacja uczestników kursu dla narzeczonych "Powołani do miłości"

Po ukończeniu katechez otrzymujecie zaświadczenie wymagane do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim.

FORMA AUTORSKICH WARSZTATÓW W JEDEN WEEKEND:
Weekend: piątek 16-21, sobota 9-17 z godzinną przerwą na obiad.
Terminy w 2023 roku:

 • Styczeń: 27-28
 • Luty: 17-18
 • Marzec: 17-18
 • Kwiecień: 14-15
 • Maj: 26-27
 • Czerwiec: 16-17 oraz 23-24
 • Lipiec: 7-8

MIEJSCE: Poznań, Strefa Rodziny, ul. Chociszewskiego 43, 60-258 Poznań
ZAPISY: przez formularz na stronie www.strefarodziny.org w zakładce „kursy przedmałżeńskie” lub kontakt@strefarodziny.org
KOSZT: 380zł od pary

Uczestnictwo tylko w parach!

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Aby wziąć udział w kursie należy:

 1. zapisać się przez formularz na stronie
 2. następnie po uzyskaniu potwierdzenia i informacji zwrotnej dokonać płatności 380zł w ciągu 6 dni . Brak wpłaty oznacza rezygnację z kursu.

W przypadku braku miejsc na wskazany przez Państwa termin Strefa Rodziny zaproponuje najbliższy wolny termin. Jeśli nie będzie on Państwu odpowiadał dokonamy zwrotu opłaty.

UWAGA:
Minimalna ilość uczestników potrzebna do zawiązania grupy warsztatowej to 5 par.
Nieobecność na kursie oznacza, że opłata przepada! Nie ma możliwość zaliczenia jej na poczet kolejnego terminu, nie ma również pierwszeństwa przy zapisach na kolejny termin.

Prowadzący:
Ksiądz Adam Pawłowski lub inny oddelegowany do tego Kapłan:
Twórca i duszpasterz Akademii Miłości, pasjonat ewangelizacji we wszystkich możliwych wymiarach, wnoszący radość i pogodę ducha wszędzie gdzie przebywa.
Przeprowadzi Was przez duchowy i religijny aspekt przygotowania do sakramentu małżeństwa

Magdalena Urbanowicz
Trener rozwoju osobistego, coach, członkini SPCH .Pracuje z małżeństwami, poszukującymi sposobów na lepszą komunikacje, chcącymi lepiej zrozumieć siebie i współmałżonka. Na warsztatach stworzy z Wami min: Mapy Osobowości w oparciu o badanie MBTI, które pomogą Wam odkryć podobieństwa i różnice miedzy wami oraz pokaże jak tworzyć zdrowe więzi w związku.

Ewa Umińska-Krygier

Mediator rodzinny, założycielka Stowarzyszenia Strefy Rodziny. Na co dzień pracuje z małżeństwami przechodzącymi kryzys w związku. Jej misją życiową jest pokazanie, że konflikt to przede wszystkim wyraz niezaspokojonych potrzeb.
W ramach naszych spotkań pokaże wam jak w konstruktywny sposób rozwiązywać konflikty i jak „słuchać się” nawzajem.