Kochani 🙂 W związku z licznymi pytaniami i faktem, że ostatnio nie wszystkich mogliśmy zabrać na wycieczkę po Portugalii postanowiliśmy ją zorganizować po raz drugi i na 100% ostatni w tym roku.

FATIMA – jest najsłynniejszym na całym świecie Sanktuarium Maryjnym (Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej). To ogromna neobarokowa bazylika z 65-metrową wieżą. Kościół zbudowany jest z białego wapienia i ozdobiony posągami świętych. Niedaleko bazyliki, w miejscu gdzie objawiła się Matka Boska, stoi niewielka Kaplica Objawień – Capela das Aparições. Znajduje się tam figura Matki Boskiej z Fátimy. W jej koronie umieszczono kulę, która podczas zamachu w 1981 roku zraniła papieża Jana Pawła II.
Matka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi.W chwili objawień Najświętszej Maryi Panny, Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel, w miejscu należącym do parafii fatimskiej.
Będziemy mieli jednak okazję również zobaczyć Porto, Bragę nazywaną portugalskim Rzymem wraz z Bom Jesus de Monte oraz kawałeczek Lizbony.

Zbiórka rano 24.06 na Dworcu przy Galerii Avenida
Rozpoczynamy wyjazd wspólną modlitwą.
Następnie około godz.9.00 jedziemy busem do Katowic skąd wylatujemy.
Koło godz.19.00 lądujemy, mamy czas na zakwaterowanie i mały spacerek po Porto – jednym z najpiękniejszych miast Portugalii.
25.06
Wczesne śniadanko i wyruszamy na zwiedzanie Porto oraz Bragi (szczegółowy plan zwiedzania przesłany zostanie uczestnikom)
26.06
Dzień przeznaczony na plażowanie i odpoczynek w okolicach Porto
27.06
Przejazd do Fatimy. Zostawiamy bagaże w hotelu. Zwiedzanie śladami Pastuszków. Fatima i okolice- jeśli czas pozwoli wybierzemy się do Nazare lub inne okolice Skupiamy się jednak na Fatimie.
-Kaplica Objawień
-Bazylika Matki Bożej Różańcowej
-Miejsca pochówku Dzieci Fatimskich
-Bazylika Trójcy Przenajświętszej
-Muzeum Sanktuarium Fatimskiego
28.06
Lizbona, Belem, Cabo Da Roca.
29.06
Zakup pamiątek i wylot z Lizbony.
W Poznaniu jesteśmy w niedzielę rano.

Koszt 1599zł (przy zapisach do 20.04 cena 1499zł) obejmuje podróż z Poznania do Fatimy (bilety autobusowe do miejsca wylotu, bilety lotnicze), 2 noclegi w Porto w pokojach 4 i 6 osobowych z oddzielnymi łóżkami, 4 noclegi w Fatimie pokoje 2 osobowe w komfortowym hotelu blisko Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, śniadania, ubezpieczenie turystyczne, opiekę licencjonowanego przewodnika, podatki. Dodatkowo około 120euro przejazdy między miejscami, które będziemy zwiedzać.
Ramowy plan może delikatnie ulec zmianie.
Szczegółowy plan zwiedzania oraz pytania: joanna_nowak@onet.pl
Zapisy do 25.04.2019r.